Wewnętrzna MedytacjaWłaściwie, jeśli zdajesz sobie sprawę, że umysł zboczył, oznacza to, że jesteś świadomy. Jeśli nie miałeś świadomości, nie wiedziałbyś, że umysł odszedł. W życiu codziennym nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jesteśmy rozproszeni i poruszeni naszym umysłem. Dopiero gdy staramy się medytować, możemy zobaczyć pełny zakres niepokoju umysłu, skoro przeskakuje z jednej myśli do drugiej. Satyny porównują je do małpy w drzewie skaczącym z gałęzi do gałęzi.

Badanie z 2012 roku opublikowane w czasopiśmie Neurologia/Biologia wykazało, że modulacja bólu kognitywnego zależy od wielu czynników: uwagi, przekonań, kondycji, oczekiwań, nastroju i regulacji emocjonalnych reakcji na zdarzenia sensoryczne. Stwierdzono, że medytacja umysłu zmniejsza ból poprzez wzmocnioną kontrolę poznawczą i emocjonalną i zazwyczaj poprawia jakość życia, a coraz więcej pacjentów kontynuuje ćwiczenia.

Minutnik to pomoc, która pomoże Ci nie martwić się czasem, jaki minął, we wczesnych etapach. Tworzy również jasne początkowe i końcowe granice dla twojej medytacji. Początkowo ustawić go można na dziesięć lub piętnaście minut. Kiedy to zrobisz, możesz zacząć.

Pierwsze pytanie jakie zadają nowi w medytacji, to pytanie o to, czy ich oczy powinny być otwarte czy zamknięte. To naprawdę nie ma znaczenia, ale dla początkujących jest łatwiej, jeśli są one zamknięte, ponieważ ułatwia skupienie. Doświadczone osoby w medytacji  mogą zmieniać swój stan umysłu między medytacją a normalnym zaangażowaniem w życie codzienne nawet przy otwartych oczach.

Początkowo twój umysł prawdopodobnie chce zbłądzić. Skoncentruj się więc delikatnie na  punkcie koncentracji. Ponownie odsuń ją z powrotem.

Prawie każdy uważa, że ​​ich umysł jest zbyt aktywny, by początkowo osiedlić się w jednym punkcie. Ale wkrótce znajdzie się zdolność dyscypliny umysłu do pewnego momentu coraz silniejszego.

Komentarze