Przejdź do źródła - medytacjaAby hodować owce lub krowy, duża, przestronna łąka jest sposobem na ich kontrolę. Jeśli chcesz osiągnąć doskonały spokój w medytacji zen, nie powinieneś być zaniepokojony różnymi obrazami, które znajdziesz w twoim umyśle. Niech przyjdą i odejdą. Potem będą pod kontrolą.

Jonathan Foust uczy się z rzadką kombinacją wglądu, mądrości i humoru. Jego warsztaty przyciągają zaskakujących studentów, od ciekawskich początkujących do doświadczonych praktyków, a jego nauki mają głębię i ostrość, aby wyzwać i zachwycić wszystkich. On jest prawdziwą rzeczą, a jego przemyślany wpływ pomógł mi żyć lepiej.

Znałem już różne rodzaje medytacji, ale po przeczytaniu niniejszego artykułu zyskałem więcej wiedzy na temat różnych innych rodzajów mediacji, których nie wiedziałem. Wszyscy wiemy, że mediacja ma wiele zalet. Pomaga nam to także w prawidłowej pracy. Lama Das mówi, że medytacja zmniejsza stres i depresję i sprawia, że ​​nasz umysł jest spokojny. Rozwija naszą koncentrację, jasność i pamięć. Myślę, że robienie regularnych medytacji zdecydowanie zmienia nasze codzienne życie.

Zrozum, że przestrzeń medytacji nie musi być zupełnie cicha, więc nie powinno być potrzeby dotarcia do zatyczek do uszu. Dźwięk kosiarki lub pies szczekający obok nie powinien przeszkodzić w skutecznej medytacji. W rzeczywistości mając świadomość tych dźwięków, ale nie pozwalając im dominować Twoich myśli jest ważnym elementem udanej medytacji.

Ostatecznie połączenie świadomości i koncentracji ewoluuje w głęboko penetrującym stanie medytacji - doświadczeniu, które łagodzi ból psychiczny i pielęgnuje nieprzypisanie. Jest to doświadczenie skupione w obecnej chwili i jest wolne od oczekiwań. Podczas tej fazy praktyki wysiłek koncentracji jest całkowicie zrelaksowany. Zamieniając nasz świadomy wysiłek, skupiamy się teraz na naturalnym skupieniu, zmierzając ku bezruchu, który opiera nasze emocje, oczyszcza nasze myślenie, budzi naszą intuicję i zapewnia spokój. Doświadczenie to jest nieodłączne z naszą naturą i z praktyką możemy wrócić do niej zawsze, gdy tylko zechcemy.

Komentarze